O nas

Bieg Uliczny – “Biegiem Przez Platerów”

Organizowana przez nas popularna „Podlaska Dycha” to nie tylko biegi, to bardzo znaczące wydarzenie, które na stałe już wpisało się do kalendarza imprez w regionie i nie tylko.
Towarzyszą mu liczne atrakcje, skierowane do osób, które nie połknęły jeszcze biegowego bakcyla. Wydarzenie tradycyjnie już zamyka ognisko integracyjne, podczas którego można wymienić się doświadczeniami biegowymi lub poznać nowe osoby, z którymi dalej będzie się dzieliło swoją pasję.

 

Dlaczego my?

Ósma edycja imprezy okazała się rekordowa pod względem frekwencji, gromadząc prawie 800 uczestników. Aż dwukrotnie większa liczba zawodników w porównaniu do ubiegłorocznej edycji Biegu to niewątpliwie efekt włączenia imprezy do Grand Prix Traktu Brzeskiego. Wiadomo już, że Platerów znalazł się na mapie tego prestiżowego cyklu na rok 2018. Także liczymy na kolejne rekordy.

Gmina Platerów słynie z produkcji jabłek. Poprzez organizację imprezy biegowej, promujemy również spożycie tych bardzo popularnych w Polsce owoców. Podczas imprezy każdy biegacz dostanie tyle jabłek, ile zdoła zjeść. Na miejscu będzie można spróbować także innych specjałów z tych owoców, mi.in.: szarlotek, cydrów czy dżemów.

Biegając, nie zapominamy też o najbardziej potrzebujących. Podczas Dziewiątej Podlaskiej Dychy będziemy „zbierać kilometry” na chore dzieci z Gminy Platerów. Za każdy przebiegnięty kilometr przekażemy jedną złotówkę na cele charytatywne.

Ciągle rosnąca popularność naszego biegu nie umknęła uwadze mediom lokalnym,a także ogólnopolskim. O „8. Krynica Vitamin Biegiem przez Platerów” informowały m.in.:
TV Wschód, Losice.info, Głos Siemiatycz, Tygodnik Siedlecki, Katolickie Radio Podlasie, podlasie24.pl, Radio Eska, sportsiedlce.pl, spin.siedlce.pl, a także: maratonypolskie.pl, festiwalbiegowy.pl czy TVP Regionalna.