O nas

12. Biegiem przez Platerów!

W niedzielę 8 października 2023 roku zapraszamy na wielkie bieganie do Platerowa – podlaskiej stolicy jabłka, by spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej na dystansie półmaratonu i 5 km. Nie zabraknie również marszu Nordic Walking oraz biegów dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 13 lat.

Popularny bieg z jabłuszkiem w tle to doskonała okazja do spotkania się, integracji środowiska biegaczy, wspólnego kibicowania, a także spróbowania przysmaków z lokalnych, sezonowych owoców, przede wszystkim rarytasów z jabłek.
Gmina Platerów słynie z produkcji jabłek. Poprzez organizację imprezy biegowej, promujemy również spożycie tych bardzo popularnych w Polsce owoców.

Na uczestników „12. Biegiem przez Platerów” czekają dwie atestowane trasy. Start i meta wyścigów na ulicy Dworcowej 21 w pobliżu Biblioteki Publicznej w Platerowie. Półmaraton to jedna pętla – startujemy z Platerowa, ulicą Kościelną wybiegamy w kierunku Kisielewa, dalej przez miejscowości Michałów, Mężenin-Kolonia, Mężenin (tutaj malowniczy odcinek z widokiem na rzekę Bug), Klimczyce-Kolonia, Lipno i przez Kisielew wracamy na metę w Platerowie.

Trasa biegu na 5 km i marszu Nordic Walking to również jedna pętla. Start z ulicy Dworcowej, dalej ulicą Kościelną, przed skrzyżowaniem w Kisielewie nawrotka, w Platerowie skręcamy w ulicę Spokojną, Pocztową, 3 Maja, Kościelną i Dworcową dobiegamy do mety.

Wydarzenie tradycyjnie już zamyka ognisko integracyjne, podczas którego można wymienić się doświadczeniami biegowymi lub poznać nowe osoby, z którymi dalej będzie się dzieliło swoją pasję.

Do zobaczenia w Platerowie!