Pomagamy

Łączymy przyjemne z pożytecznym, czyli bieganie z pomaganiem. Każdy uczestnik 9Biegiem przez Platerów będzie mógł wziąć udział w naszej akcji charytatywnej. Zasada jest prosta – za każdy ukończony kilometr, przekazujemy złotówkę na szczytny cel. W zbiórce biorą udział uczestnicy biegu na 3333 m, 10 km i marszu nordic walking. Nie trzeba się nigdzie dodatkowo rejestrować czy deklarować, kilometry zsumujemy automatycznie na podstawie wyników z elektronicznego pomiaru czasu. Warunek jest tylko jeden – trzeba dotrzeć do mety. Pamiętajcie o tym, gdy na trasie dopadnie Was słabszy moment czy zwątpienie.

Dacie radę! Warto!

Mateusz urodził się ze złożoną wadą serca pod postacią skorygowanego przełożenia wielkich naczyń, ubytkiem przegrody międzykomorowej i zwężeniem zastawkowym pnia płucnego, serce criss-cross, dwuujściowa prawa komora. Od urodzenia jest pod stałą opieką ICZMP w Łodzi. Kilka razy w ciągu roku stan zdrowia Mateusza jest kontrolowany na oddziale kardiologicznym.Od września 2017r. rozpoczęta została w Bydgoskiej poradni genetycznej diagnostyka w kierunku zespołu Ehlersa-Danlosa (zaburzenia kolagenozy). Jest to zespół genetyczny powodujący ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu- bóle mięśni i stawów, wiotkość mięśni, zapalenia stawów, chroniczne bóle mięśni szkieletowych, skoliozę, problemy ze wzrokiem i inne. Po konsultacji z fizjoterapeutą i lekarzem ortopedą zostało zlecone noszenie specjalnego gorsetu, który ma wzmocnić mięśnie szkieletowe i zapobiec pogłębianiu się skoliozy.

Zabieg operacyjny na chwilę obecną jest odroczony w czasie. Stan zdrowia Mateusza jest dość dobry i to pozwala poczekać, jednak w każdej chwili wada może dać o sobie znać. Po konsultacji z kardiologiem, wiemy, że zabieg w Polsce najprawdopodobniej nie będzie możliwy. Szukamy “cudotwórcy”, który podejmie się operacji. Na chwilę obecną nie wiemy kto, gdzie i kiedy ??????

Wszyscy, którzy znają Mateusza wiedzą, że jest dzieckiem pełnym życia i energii do walki z przeciwnościami jakie go napotykają. Z racji wady i zespołu Ehlersa-Danlosa jest dzieckiem szczuplutkim. Stan zdrowia Mateusza wymaga wzmożonej rehabilitacji i bardzo częstych wizyt u specjalistów- pulmunolog, alergolog, ortopeda, gastrolog, stomatolog, co pochłania bardzo dużo środków finansowych.